Lekcja Historii

19

23 września klasa druga gimnazjum, wraz z wychowawcą Agatą Brygidyn, uczestniczyła w plenerowej lekcji muzealnej w sanockim Skansenie. Uczniowie mieli okazję poznać warunki życia i pracy mieszkańców miasteczka galicyjskiego na przełomie XIX i XX wieku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się domy szewca i zegarmistrza. W tym ostatnim czekała na nich nie lada niespodzianka w postaci pana zegarmistrza, który z pasją opowiadał o eksponatach swojej pracowni. Nie mniejszą radość sprawiła piekarnia, gdzie zmęczeni wycieczkowicze mieli chwilę odpoczynku. Podczas dalszego spaceru uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy cieśli przy wznoszeniu nowych obiektów na terenie muzeum oraz obejrzeć wnętrza dworku, który jest jedną z nowszych atrakcji muzeum. Potem długo wyczekiwana pizza i powrót do szkoły.

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *