Na uroczystościach patriotycznych w Borownicy

Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie.

A. Mickiewicz   

W dniu 22 kwietnia br. W Borownicy odbyły się uroczystości związane z 73 rocznicą ludobójstwa mieszkańców Borownicy dokonanego przez OUN – UPA. Wśród licznych delegacji, jakie wzięły udział w uroczystości znalazła się młodzież z naszej szkoły, która wystawiła poczet sztandarowy oraz przygotowała wiązankę kwiatów. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Czebieniak, Justyna Krowiak, Sylwia Ryba, Amelia Demkowicz, Mateusz Demkowicz, Dominik Demkowicz. W trakcie uroczystości przy pomniku, młodzież pod opieką nauczyciela Zbigniewa Plebana oraz rodzica Adama Krowiaka złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na znak hołdu oddanego pomordowanym mieszkańcom Borownicy. Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział  w uroczystej mszy świętej, która została odprawiona w miejscowym  kościele parafialnym. To była niezapomniana lekcja historii…

DSCN0482  DSCN0525

DSCN0483                  DSCN0545

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed