Konkurs „Mini Chef Cook”

Na Konkursie gastronomicznym 30. 05. 2018 r. zorganizowanym prze ZSCKR w Nowosielcach „Mini Chef cook”, którego tematem przewodnim były „Zupy Na Chłopskim Stole” naszą szkołę reprezentowało dwa zespoły: Dominik i Mateusz Demkowicz oraz Amelia Demkowicz i Gabriela Bąk. Opiekunem uczniów była p. Iwona Burdziak-Piecuch.  Konkurs polegał na przygotowaniu w ciągu 1 godziny wybranej potrawy, typowej dla regionu podkarpackiego i wykonanej z rodzimych surowców, a następnie jej prezentacji. Drużyna chłopaków  swoim „Krupnikiem na żeberkach” wywalczyła drugie miejsce. Amelka i Gabrysia przygotowały kapuśniak. Uczestnicy otrzymali bardzo wartościowe nagrody rzeczowe oraz mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach carvingu oraz pokazie kulinarnym.  Z uśmiechami na twarzach i deklaracją chęci udziału w kolejnym turnieju gastronomicznym, nasi kucharze powrócili do szkolnych zajęć.

IMG_7230IMG_7215IMG_7198IMG_7185IMG_7173IMG_7197IMG_7182IMG_7192IMG_7212

Bookmark the permalink.

Comments are closed