Zdalne nauczanie

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak: lęk, stres  i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to          w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość najbliższych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek.   W załączeniu przesyłam link, który jest opowiadaniem o koronawirusie, jest też przykładem do rozmowy z dzieckiem na powyższy temat zaproponowany przez psychologa.

https://dzieciecapsychologia.pl/wp-content/uploads/2020/03/Je%C5%BCyk-Bartek.pdf

  SZANOWNI RODZICE!  KOCHANI UCZNIOWIE!

W ostatnich dniach przyszło nam się zmierzyć z trudną i wyjątkową sytuacją zarówno                                               dla uczniów, nauczycieli jaki i rodziców.                                                                               Z głębi serca proszę o wzajemną życzliwość, wyrozumiałość.                                                           Apeluję do wszystkich uczniów zostańcie w domu!!!                           Telefon kontaktowy ze szkołą: 663 487 923,  e-mail: zsdobra@interia.eu                                                                                                   Z poważaniem                                                                                               Anna Kornasiewicz  dyrektor szkoły

RODZICE i UCZNIOWIE !

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.      w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem                     i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020 poz. 493),  z  dniem 25 marca (tj. środa) 2020 r. rozpoczynamy

realizację podstawy programowej

Zajęcia z poszczególnych przedmiotów we wszystkich klasach („0” do 8) odbywać się będą zdalnie i w sposób uzgodniony z nauczycielem wg. tygodniowego planu zajęć, mając na uwadze możliwości psychofizyczne uczniów oraz możliwości techniczne urządzeń  typu: komputer, tablet, telefon, telewizor. Za pomocą messengera, skypa, drogą  e-mailową, telefonicznie lub przez  stronę internetową szkoły będą udostępniane zadania, treści do realizacji materiału wynikającego z podstawy programowej oraz informacje o ocenach  i postępach w nauce.

           Wszystkich uczniów zobowiązuje się do udziału w zajęciach.

W razie pytań, wątpliwości, czy pojawiających się trudności związanych z realizacją tematów            z  poszczególnych przedmiotów  prosimy zwracać się bezpośrednio do wychowawcy klasy lub nauczyciela danego przedmiotu w  ustalony  wcześniej sposób.

Pedagog Szkolny

Drodzy Uczniowie i Rodzice, jeżeli czujecie potrzebę rozmowy z pedagogiem  w tym trudnym czasie  to  proszę o kontakt poprzez  messengera.

 A teraz rada

 imgres

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed